top of page

Hakkımızda

Sizler İçin, Size Özel Üretiyoruz

Optisyenlik Müesseselerine
Taahhüdümüz

Biz, Akay Optik olarak kaliteyi tecrübeyle birleştirme ilkemiz doğrultusunda, dünyadaki teknolojileri izlemeyi ve bu teknolojileri gözlük kullanıcılarının hizmetine en iyi şekilde sunmayı ilk günden beri sürdürmekteyiz.

2018'de başlayan Opakay oluşumuyla Türkiye’nin tüm coğrafi bölgelerindeki hizmet hızımızla siz müşterilerimize her gün daha yakınlaşmaktayız.
 

Gözlük kullanıcıların taleplerini doğru anlamak çok önemlidir. Bu da; siz optisyenlik müesseseleri üzerinden bize gelen talepleri hassas bir şekilde ele almak ve çözüm için karşı tarafa güven vermekle mümkündür.
 

Kullandığımız ileri teknoloji, portföyümüzdeki cam çeşitlerini arttırmamız, personel eğitimi konusundaki çalışmalarımız, üretimde gösterdiğimiz titizlik ve kalite ile kontrol prosedüründeki hassasiyetimiz sayesinde müşteri memnuniyetimiz hep artmaktadır.
 

Ülkemizin her köşesinde siz optisyenlik müesseselerine  dünya kalitesindeki ürünlerle en etkin hizmeti sunmak için her zaman çok çalışmaktayız.

Misyonumuz

Biz her zaman gözlük kullanıcıları daha iyi görsün ve optisyenlik müesseseleri onlara  en etkili, en kaliteli camı en hızlı şekilde ulaştırsın diye dünya standartlarında üretim yapıyoruz.

Deneyimimiz

1993 yılında kurulan şirketimiz Akay Optik, 29 yıldır optik sektöründe, 23 yıldır da kişiye özel cam üretiminde hizmet veriyor. Bu yıllar boyunca artan deneyimimizi her zaman teknolojik gelişmelerle besleyerek derinleştiriyoruz.

Dünya Standartlarında Üretim

Akay Optik olarak tüm ürünlerimizin imalatını progresif cam alanında dünyanın önde gelen markalarının yapımında kullanılan makinelerle yapıyoruz ve aynı fabrikalarda üretilen hammaddelerden imal ediyoruz.  Bizim camlarımızın kalite ve kullanım konforu açısından dünya markalarından bir farkı yok.

Hammaddeyi yurtdışından getirip dünya standartlarında üretim yapıyoruz...

Önceliklerimiz

Kalite Politikamız

  • Takım ruhu ile çalışan büyük bir aileyiz. 

  • İşimizle ilgili her zaman çağdaş bilgi ve teknolojiyi takip ederiz.

  • Müşteri siparişlerini zamanında ve istenilen şekilde karşılarız.

  • Kalite yönetim sistemi ve ürünlerimizde sürekli iyileştirme yaparız. 

  • İş yerimizde yasalara uygun çalışarak, standartlara ve sözleşmelere uygun, kaliteli ve güvenli ürünler sunarız.

  • Tedarikçilerle uyumlu şekilde çalışarak istenen kalite seviyesindeki hammaddeleri en uygun koşullarla temin ederek, bu verimi müşterilerimizin yararına kullanırız.

  • Müşteriye verilen taahhütlerin, bütün olanaklar kullanılarak yerine getirilmesini sağlarız. Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir. 

  • Sistemimiz yaptığımız işi ilk seferinde ve her seferinde doğru yapmak üzerine kuruludur. 

  • Bilgiyi paylaşmanın toplumsal ve sektörel gelişmeye katkısına inanırız. 

  • Ürettiğimiz markaları, müşterilerimizin gözlük mercekleri konusundaki öncelikli tercihi haline getirmek için sürekli bilgimizi, teknolojimizi, altyapımızı, süreçlerimizi ve sistemimizi yenileriz.

WhatsApp Image 2021-04-14 at 15.03.58 (3).jpeg

Tarihçemiz

Kökleri 1960'lara Dayanan
Optik Sektöründe 29,
Optik Mercek Üretiminde 23 Yıl...

Akay Optik Tarihçe 3.jpg

Başkanın Kaleminden...

Akay Optik'in Dünü, Bugünü
ve Opakay Oluşumu

Değerli Meslektaşlarım,

Şirketimiz Akay Optik, kıymetli büyüğümüz Mehmet Akay'ın 1960 yılından beri içinde bulunduğu optik sektörü deneyimi ile 1993 yılında İzmir’de  Akay Optik Ltd. Şti. olarak kurulmuştur. Önceki yıllarda olduğu gibi bugün de sektörümüzün optisyenlik konusunda duayeni olarak tanınan Mehmet Akay Kıbrıs asıllı olup, optisyenlik eğitimini 1969 yılında Londra'da almıştır. 2018 yılında Akay Optik'in Opak Lens Şirketler Grubuna geçişi sonrasında Mehmet Akay doğup büyüdüğü Kıbrıs'a dönerek ailesine ait optik mağazalarının yönetimine devam etmiştir. Akay Optik'in kurucusu Mehmet Akay bugün de tüm deneyimi ve bilgi birikimi ile gereğinde her zaman Akay Optik'e katkılarını sürdürmektedir.

1993 yılında optik cam deposu olarak toptan satış hizmeti vermek üzere kurulan Akay Optik Ltd. Şti., 1998 yılında Rx imalatına başlamıştır. 2004 yılında AR laboratuvarının da eklenmesiyle tam donanımlı bir fabrika olarak sektöre hizmet sunmaya devam etmiştir. Yürütülen Ar-Ge çalışmaları ile kaliteden ödün vermeden bir gün içinde AR kaplamalı organik cam teslim edebilen ilk firma olma başarısını yakalamıştır.

Bugün, Akay Optik özellikle Rx konusundaki engin deneyimi ve kullandığımız en son teknoloji ile Türkiye’nin en kaliteli optik camlarını ve Anti-refle kaplamasını üreten firmaların başında gelmektedir. Ve optik mercek konusunda yıllardır olduğu gibi bugün de pazara yön vermektedir.

Akay Optik 2012 yılında geleneksel cam üretim teknolojisine ek olarak, “freeform” üretim teknolojisini de bünyesine alarak bu konuda da hizmet vermeye başlamıştır. 

Erol Harbi.JPG

 

2018 yılının Kasım ayında ise Akay Optik ile Türkiye’nin en yaygın optik ürün dağıtım ağına sahip olan şirketimiz Opak Lens'in bir senelik işbirliğinin ardından, Opak Lens  Şirketler Grubu'na katılan Akay Optik'in doğal olarak tüm coğrafi bölgelerindeki hizmet hızı artmıştır. Böylece Opakay oluşumu olarak isimlendirdiğimiz bu yapı ile Opak Lens kendi markası olan stok camlarının yanı sıra kendi markalarının üretimini yapan kendi üretici firması Akay Optik'in kişiye özel gözlük camlarının da dağıtımını yapmaya başlamıştır.

Bugün Opak Lens Şirketler Grubunun kişiye özel progresif cam üreticisi olarak optik sektörüne hizmet veren şirketimiz Akay Optik %100 yerli sermayeli ve dünya standartlarında üretim yapan Türkiye'nin gururu olan şirketlerden biri olmasından büyük bir sevinç duyuyoruz ve tüm grup şirketlerimizde olduğu gibi Akay Optik'i de hep daha ileriye taşımak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 

H. Erol Harbi

Yönetim Kurulu Başkanı

Akay Optik

Opak Lens

Cihan Medikal

Optik Gazete

H. Erol Harbi,
Yönetim Kurulu Başkanı

Akay Optik Imza 2018.jpg

16 Kasım 2018, İzmir, Akay Optik Bayraklı Binası
Soldan Sağa : Şipar Akay, Mehmet Akay, Turgay Coşkun, Erol Harbi

bottom of page